Najlepsi w długim terminie

opublikowano: 17-08-2017, 22:00

Firma Analizy Online podliczyła, które fundusze zanotowały w okresie ostatnich pięciu lat najlepszą relację zysku do ryzyka.

 Mierzyć ją można dzięki wskaźnikowi Information Ratio (IR), który odzwierciedla stosunek tzw. dodatkowej stopy zwrotu funduszu (czyli różnicy między stopą zwrotu a średnią w danej grupie) do historycznej zmienności dodatkowych stóp zwrotu.

Fundusze akcji polskich

W gronie funduszu akcji polskich najlepszym rezultatem może się pochwalić Ipopema m-Indeks FIO, fundusz wyjątkowy o tyle, że jego strategia zakładała pasywne odzwierciedlanie składu indeksu mWIG40. Na podium są ponadto Skarbiec Małych i Średnich Spółek oraz NN Średnich i Małych Spółek.

Fundusze mieszane

Wśród funduszy mieszanych wyróżniają się produkty Investors TFI i PKO TFI. Co ciekawe, cztery pierwsze pozycje w rankingu zajmują fundusze stabilnego wzrostu, dwa kolejne — zrównoważone.

Fundusze dłużne

W gronie funduszy dłużnych liderem jest Aviva Investors Dłużny. To jednak rozwiązanie stworzone na potrzeby grupy, które nie jest dostępne dla szerokiego grona odbiorców. Charakteryzuje się też niższymi od konkurencji opłatami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu