Najlepsze akcje w marcu

KZ
opublikowano: 01-04-2014, 00:00

Odbijające po załamaniu akcje Indygo, kontynuujący hossę Talex i nakręcające tempo CAM Media — to akcje, które w marcu dały najwięcej zarobić.

To nie był udany miesiąc dla posiadaczy akcji, bo zdecydowana większość indeksów zakończyła go pod kreską. Straty nie były jednak duże — WIG20 schudł o 2,2 proc., a mWIG40 o 2,7 proc. Wśród branż prym wiodły media, energetyka i telekomy, najgorzej wypadły natomiast spółki spożywcze i ukraińskie. Najwyższą stopę zwrotu przyniosły akcje Indygo, które odrobiły straty z załamania w lutym. Indygo to fundusz, który rozpalił wyobraźnię inwestorów projektami spółek portfelowych, związanymi z niszowymi, wysokospecjalistycznymi wyrobami ceramicznymi, które są wykorzystywane w szczelinowym wydobyciu ropy i gazu. 25-procentową zwyżkę zaliczyły akcje Taleksu, informatycznej spółki, która w imponującym stylu wyszła ze strat (w 2013 r. miała 6 mln zł zysku netto) i zapowiedziała wypłatę dywidendy w wysokości 1,3 zł na akcję (stopa dywidendy 7,2 proc.). W górę poszedł też kurs CAM Media, właściciela Nextbike, który zarządza coraz popularniejszym systemem rowerów miejskich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu