Najlepsze lokale z dopłatą

MAS
opublikowano: 02-06-2009, 00:00

Firma Home Broker zrobiła przegląd najciekawszych ofert dostępnych w ramach programu "Rodzina na swoim" w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.

Firma Home Broker zrobiła przegląd najciekawszych ofert dostępnych w ramach programu "Rodzina na swoim" w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.

Największy wybór tego typu mieszkań jest w Warszawie, gdzie limit, w ramach którego można kupić mieszkanie z państwowymi dopłatami, jest dość wysoki, bo wynosi ponad 7,2 tys. zł. za mkw. Niestety większość inwestycji usytuowanych jest w najmniej atrakcyjnych dzielnicach lub na obrzeżach miasta — na przykład na Białołęce. Najmniej mieszkań oferują deweloperzy z Krakowa. Dzieje się tak, bo limit w tym mieście jest wyjątkowo niski (wynosi niewiele ponad 5,3 tys. zł za mkw.) w stosunku do kosztów kupna mieszkania, które są porównywalne z tymi w stolicy. Z kolei we Wrocławiu sporo inwestycji dostępnych w ramach programu ,,Rodzina na swoim" można znaleźć na popularnych Krzykach, a to dlatego, że limit (6,2 tys. zł/mkw.) jest zbliżony do średniej ceny mieszkań w mieście. — Najciekawszą inwestycją w Warszawie, dostępną w ramach programu ,,Rodzina na swoim", jest Osiedle Dobrolin, realizowane przez Dantex. Wyróżnia ją położenie blisko centrum i rozwinięta sieć komunikacyjna. Biorąc pod uwagę, że większość osiedli, gdzie ceny pozwalają na zakup lokalu z dopłatą, leży na obrzeżach , Osiedle Dobrolin w pełni zasługuje na pierwsze miejsce — uważa Aleksandra Szarek, ekspert Home Broker. Na drugim miejscu znalazło się Osiedle Królowej Jadwigi, realizowane przez Euro — City II na warszawskich Bielanach, w pobliżu stacji metra. Ostatnie miejsce na podium zajmuje, budowane przez Ponar Real Esteta osiedle Nadwiślańskie na Białołęce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu