Najpierw matura, potem struktura

opublikowano: 31-05-2016, 22:00

BZ WBK da zarobić 5 proc. i na umocnieniu, i na osłabieniu złotego, a przy okazji zapewni powtórkę z działań z podstawówki.

Gracz, który zgromadził 3 tys. zł, może je postawić na jedną z trzech bramek — strukturę na mocnego, słabego lub stabilnego złotego względem euro. Zapisy na wszystkie trzy warianty potrwają do 7 czerwca tego roku, natomiast na ewentualne odsetki będzie można liczyć też 7 czerwca, ale 2017 r.

W tym czasie o 5 proc. w skali roku postarać będzie się musiał publikowany przez NBP kurs złotego do euro, przy czym istotne dla obrotu sprawy będą właściwie tylko dwa dni obserwacji — referencyjny 8 czerwca tego roku i finalny, niecały rok po nim. W zależności od tego, jakiej zmiany kursu się spodziewamy, zmierzyć będziemy się musieli z różnymi, ciekawie opisanymi przedziałami, które — zgodnie z regulaminem — wyłonią się najpierw po dodaniu, a potem po odjęciu określonej liczby groszy.

W wariancie Euro Plus złoty będzie się mógł trochę osłabić, bo oprocentowanie przyznane zostanie, jeśli kurs z dnia sądnego nie będzie niższy o więcej niż 6 groszy od referencyjnego i pozostanie mniejszy od referencyjnego powiększonego o 19 groszy. W przypadku struktury Złoty Plus jest właściwie odwrotnie, tyle że dolna granica równa jest początkowemu kursowi pomniejszonemu o 31 groszy, a górna — o 6 groszy, więc jedyne, co złoty może zrobić, to się wzmocnić.

Graczowi, który nie mógłby się pomiędzy tymi opcjami zdecydować, pozostaje jeszcze lokata Złoty Stabilizacja, której przedział powstaje poprzez odjęcie i dodanie do kursu referencyjnego 6 groszy. Zerwanie depozytu przed terminem spowoduje utratę prawa do oprocentowania i potrącenie 0,5-2 proc. wpłaconej kwoty, w zależności od ilości dni, których zabraknie do zamknięcia zgodnie z planem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Weronika Kosmala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu