Najpierw się dowiedzieć

  • Andrzej Arendarski
12-03-2013, 00:00

wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw (MSP) wciąż znajduje się na drugim planie w walce ze spowolnieniem gospodarczym

Mimo deklaracji polityków unijnych i polskich, wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw (MSP) wciąż znajduje się na drugim planie w walce ze spowolnieniem gospodarczym. Sektor ten czuje coraz większe rozgoryczenie, słysząc o kolejnych miliardach przeznaczanych na ratowanie instytucji finansowych i całych państw. Dlatego taką wartość ma uruchomiony niedawno w Polsce właśnie dla MSP program gwarancji dla kredytów obrotowych, realizowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK). W tym roku może z niego skorzystać nawet 50 tys. firm.

Gwarancjom powinna towarzyszyć szeroka akcja promocyjno-edukacyjna skierowana do adresatów. Zbyt często mamy bowiem do czynienia z sytuacją, w której instrumenty wsparcia nie są wykorzystywane, ponieważ przedsiębiorcy nie potrafią z nich korzystać, a często… w ogóle o nich nie wiedzą. Na razie w mediach jest głośno o starcie programu BGK. Miejmy nadzieję, że ten ważny przekaz trafi do najbardziej zainteresowanych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANDRZEJ ARENDARSKI prezes Krajowej Izby Gospodarczej

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Najpierw się dowiedzieć