Najsłynniejszy niemiecki palacz rzuca papierosy

opublikowano: 11-09-2015, 10:27

Były kanclerz Helmut Schmidt rzuca w 96 roku życia palenie papierosów po tym, jak trafił na intensywną opiekę medyczną z powodu choroby Buergera, znanej także jako tzw. noga palacza.

Helmut Schmidt
Zobacz więcej

Helmut Schmidt MSC/FORUM

Schmidt znany jest powszechnie jako nałogowy palacz. Palił wszędzie, podczas występów w telewizji, w teatrze, w szpitalu. Stało się głośno o nim kiedy zgromadził 200 kartonów papierosów mentolowych w obawie, że rząd zakaże ich sprzedaży. Niedawno nałóg doprowadził go prawie do śmierci, kiedy z powodu zatkanych tętnic trafił na stół operacyjny i salę intensywnej opieki medycznej kliniki w Hamburgu. Lekarz byłego kanclerza Niemiec ujawnił prasie, że Schmidt nie pali już od dziesięciu dni. Uzależnienie od nikotyny sprawiło jednak, że musi stosować nasączone nią plastry. Niemiecka prasa głośno jednak wątpi, czy były kanclerz jest w stanie zerwać z nałogiem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, local.de

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu