Najwięcej dróg powstaje na Mazowszu

AZA
opublikowano: 07-07-2009, 00:00

Mazowsze jest liderem w kraju pod względem liczby ogłaszanych przetargów. Najczęściej dotyczyły drogownictwa.

Mazowsze jest liderem w kraju pod względem liczby ogłaszanych przetargów. Najczęściej dotyczyły drogownictwa.

Telefoniczna Agencja Informacyjna opracowała raport, w którym podsumowała przetargi i zlecenia na usługi w branży budowlanej, opublikowane w drugim kwartale 2009 r. Z opracowania wynika, że w tym okresie pojawiło się 62 748 ogłoszeń o przetargach. To wzrost o 7284 pozycji w stosunku do pierwszego kwartału obecnego rok.

W drugim kwartale tego roku przetargi budowlane stanowiły blisko 50 proc. wszystkich ogłoszeń. Najwięcej postępowań ogłoszono w województwie mazowieckim, bo 4805. Na kolejnych miejscach znalazły się: województwo śląskie (4590 przetargów), dolnośląskie (2949), wielkopolskie (2866) i małopolskie (2697). Natomiast najmniej przetargów ogłoszono w drugim kwartale w województwie lubuskim — tylko 786.

Przetargi z branży drogowej stanowiły niemal 30 proc. wszystkich, a z energoelektrycznej — 16 proc. Na kolejnych miejscach znalazły się postępowania dotyczące prac budowlanych (prawie 12 proc.) i wykończeniowych (9 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AZA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu