Instalacja ta jest zarazem jedną z największych instalacji fotowoltaicznych za montowanych na pojedynczym dachu. Panele PV zamontowano na dachu Słupskiego Inkubatora Technologicznego w układzie wschód-zachód. Moc każdego z nich wynosi 270 Wp, zaś kąt nachylenia to 20 stopni. Instalacja zawiera 668 modułów fotowoltaicznych Viessmann.
Ustawienie paneli po osi wschód-zachód zostało zdeterminowane położeniem budynku, ale uzysk energii z tak rozmieszczonych paneli ma być tylko nieznacznie niższy, niż gdyby zamontowano je po optymalnej dla PV osi południowej. Zakłada się, że roczny uzysk energii sięgnie 140 MWh.
Energia pozyskana z paneli PV ma służyć przede wszystkim 140 firmom działającym w Słupskim Inkubatorze Technologicznym. Dzięki zainstalowaniu paneli zużycie energii kupowanej w sieci spadnie w Inkubatorze o 30 proc.
Nadwyżki energii powstałe np. w czasie weekendów mają być odprowadzane do sieci energetycznej, a produkcja zostanie objęta systemem zielonych certyfikatów, co stanowić ma dodatkowe źródło przychodów dla Słupskiego Inkubatora.
Instalacja będzie zarządzana przez system SCADA, umożliwiający monitoring w czasie rzeczywistym każdego elementu paneli fotowoltaicznych. Będzie on także podawał informacje o bieżącej produkcji energii.
Kosztująca 1,5 mln zł inwestycja, która otrzymała 75 proc. dotację unijną jest elementem działań Pracowni Odnawialnych Źródeł Energii, znajdującej się w Słupskim Inkubatorze Technologicznym. Następnymi jej realizacjami mają być turbiny wiatrowe, prawdopodobnie o pionowych wirnikach (VATW) oraz instalacje PV na trackerach.