Największa inwestycja logistyczna w północnej Polsce

PAP
opublikowano: 14-12-2010, 15:21

Australijska grupa Goodman wybuduje Pomorskie Centrum Logistyczne w Gdańsku. Jest to największa inwestycja logistyczna w północnej Polsce. Na terenie o powierzchni 109 ha powstaną magazyny, hale produkcyjne i place składowe.

W piątek w siedzibie Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych w Warszawie zostanie podpisana umowa ws. współpracy przy realizacji inwestycji. Dokument mają podpisać Prezydent Gdańska, przedstawiciele inwestora oraz spółki miejskiej, Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego.

Jak dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł zbliżonych do uczestników projektu, inwestor, australijska grupa Goodman nie będzie właścicielem gruntu. Teren będzie należał do GARG, zaś projekt będzie realizowany na podstawie wieloletnich umów dzierżawy.

Nowoczesne centrum logistyczne zlokalizowane będzie w sąsiedztwie Portu Północnego i terminala kontenerowego DCT Gdańsk. Uważa się, że inwestycja ma duże znaczenie ze względu na położenie w sąsiedztwie portu oraz autostrady A-1 i planowanej Trasy Sucharskiego.

Rozpoczęcie budowy pierwszych obiektów planowane jest na przyszły rok. Będą one budowane stopniowo, w zależności od popytu na usługi. Zagospodarowanie Pomorskiego Centrum Logistycznego ma trwać ok. 10 lat. Docelowo może powstać nawet kilkaset tysięcy metrów kw. powierzchni magazynowej i przemysłowej.

W przetargu na inwestora i operatora Pomorskiego Centrum Logistycznego wzięły udział dwie firmy: brytyjski Helios w konsorcjum z DCT Logistics Hub w Gdańsku oraz grupa Goodman.

Goodman International Limited to notowana na australijskiej giełdzie grupa zajmująca się nieruchomościami logistycznymi. Prowadzi działalność na całym świecie i zarządza powierzchniami magazynowymi, biurowymi i przemysłowymi o wartości ponad 16 mld dol. W Polsce Goodman rozpoczął działalność w 2005 roku. Prowadzi głównie działalność w Łysomicach pod Toruniem oraz pod Krakowem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu