Czytasz dzięki

Największa przecena SEB Banku od ponad dekady

opublikowano: 15-11-2019, 10:43

Akcje SEB Banku tanieją po doniesieniach, że szwedzka telewizja publiczna szykuje program o praniu pieniędzy w krajach bałtyckich, w którym będzie mowa o spółce.

Akcje SEB taniały w piątek nawet o 15 proc., najmocniej od kryzysu finansowego. Bank poinformował wcześniej, że otrzymał pytania od  autorów programu w szwedzkiej telewizji publicznej SVT. Będzie on dotyczył prania pieniędzy w krajach bałtyckich i będzie w nim mowa o SEB. Bank podkreślił, że nie zna treści programu.

- W związku z wymogiem transparentności SEB zdecydował o ujawnieniu tej informacji rynkowi – głosi komunikat.

7 listopada o kontakcie z autorami programu SVT, który ma zostać wyemitowany 20 listopada, informował również Swedbank. Tak jak SEB jest on mocno zaangażowany w działalność na rynkach krajów bałtyckich. 

Swedbank zwolnił wcześniej w tym roku prezesa po tym jak w lutym SVT pokazała program wiążący szwedzki bank z praniem pieniędzy w krajach bałtyckich. Obecnie trwa dochodzenie w tej sprawie.

Problem prania pieniędzy w krajach bałtyckich wyszedł na jaw w ubiegłym roku podczas afery Danske Banku. Estoński oddział największego duńskiego banku miał obsłużyć w ciągu kilku lat transakcje na 200 mld EUR z których wiele mogło budzić wątpliwości.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane