Nakręcona załoga

Ewa Szczecińska
opublikowano: 15-11-2006, 00:00

Dobre wyniki grupy będą argumentem w rozmowach o premie z zysku. Dziś załoga dostanie odpowiedź.

Wyniki trzeciego kwartału zbliżają grupę KGHM do przekroczenia 3 mld zł rocznego zysku. W tym kwartale zanotowała 993 mln zł zysku netto, podczas gdy rok temu blisko 700 mln zł. Od początku roku KGHM wypracował już 2,94 mld zł. Pomogły wyniki operatorów telekomunikacyjnych. Pol- komtel, w którym KGHM ma 19,1 proc. udziałów, zarobił w trzecim kwartale 330 mln zł, zysk Dialogu (100-procentowy udział KGHM) sięgnął 39,4 mln zł.

Wynik grupy cieszy załogę, która dziś ma otrzymać od prezesów odpowiedź na postulat wypłacenia drugiej w tym roku nagrody za dobre wyniki.

— Te rekordowe wyniki to również ciężka praca górników, którym należą się nagrody — mówi Piotr Trempała, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Dołowych.

Opublikowane wczoraj wyniki koncernu i jego spółek zależnych wyhamowały spadek notowań na GPW. W poniedziałek ceny spadły poniżej 100 zł za akcję. Wczoraj na zamknięciu płacono za nie 99,0 zł, co oznacza wzrost o 1,1 proc.

Na notowania wpływ mają przede wszystkim ceny miedzi. Na londyńskiej giełdzie za jej tonę płacono poniżej 7 tys. USD. Miedź potaniała także w Szanghaju. Obserwowane od kilku dni spadki dotyczą wszystkich metali. Wynika to z obaw o osłabienie wzrostu światowej gospodarki, m.in. w USA i w Chinach.

— Inwestorzy wyzbywali się metali, ale trudno powiedzieć, czy wyprzedaż ma charakter trwały. Sytuacja na rynku miedzi jest dobra. Niepokojące są rosnące w ostatnich tygodniach zapasy miedzi, jednak ich poziom ciągle jest bardzo niski w porównaniu z tymi sprzed kilku lat — komentuje Marcin Mostowy, kierownik wydziału ryzyka towarowego KGHM.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Szczecińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy