Nalot na centralę Swedbanku

opublikowano: 27-03-2019, 14:54

Przedstawiciele EBM, urzędu ds. walki z przestępstwami gospodarczymi dokonali przeszukania centrali Swedbanku w ramach toczącego się dochodzenia mającego wyjaśnić, czy bałtyckie oddziały banku uczestniczyły w praniu pieniędzy, pisze Reuters.

Wartość rynkowa Swedbanku spadła o ponad 20 proc. od kiedy powiązanogo z aferą Danske Banku, którego estoński oddział przeprowadził w latach 2007-2015 budzące wątpliwości operacje o łącznej wartości 200 mld EUR.

Podejrzenia wobec Swedbanku wzrosły dodatkowo po tym jak publiczna szwedzka telewizja SVT poinformowała, że bank mógł wprowadzić w błąd amerykańskich śledczych w sprawie transakcji swoich klientów powiązanych z Mossack Fonseca, firmy prawniczej z Panamy, która była kluczowym elementem globalnego procederu unikania płacenia podatków i prania pieniędzy.

Akcje Swedbanku tanieją na giełdzie w Sztokholmie o prawie 8 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy