Czytasz dzięki

Nanotechnologia srebra uchroni przed sepsą

opublikowano: 13-07-2017, 12:21
aktualizacja: 13-07-2017, 12:22

Famed Żywiec, producent sprzętu medycznego, opracował łóżko szpitalne dla oddziałów intensywnej terapii, które zapewnia zwiększoną ochronę bakteriostatyczną.

Produkt Famed Żywiec ma chronić hospitalizowanych pacjentów przed zakażeniami i sepsą, z powodu której tylko w Polsce umiera ok. 25 tys. osób rocznie. Konstrukcja nowego łóżka szpitalnego i materiał materaca zostały wzbogacone nanocząstkami srebra – ułatwiają one walkę z wieloma typami bakterii i wirusów. Konstrukcja łóżka pozwala również na jego szybką dezynfekcję. 

Famed Żywiec opracował nowy typ łóżka szpitalnego. Zastosowana w elementach tworzywowych, lakierze i materiale materaca nanotechnologia srebra umożliwia walkę z zakażeniami.
Zobacz więcej

Famed Żywiec opracował nowy typ łóżka szpitalnego. Zastosowana w elementach tworzywowych, lakierze i materiale materaca nanotechnologia srebra umożliwia walkę z zakażeniami. ARC

Dodatkowo produkt został wyposażono w dwupoziomowy system alarmowy - zamontowane czujniki sprawdzają wyniki odczytów, aktywując w sytuacji zagrożenia alarm (dźwiękowy i świetlny), i pozwalają na szybką interwencję personelu. 

– Sprzęt medyczny odgrywa niemal tak samo istotną rolę w walce o zdrowie, jak umiejętności lekarzy i odpowiednie procedury. Najnowszy model łóżka szpitalnego wyposażyliśmy w rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo pacjenta i wspomagające pracę personelu – zaznacza Marek Suczyk, wiceprezes Famed Żywiec.

Produkt ma trafić na rynek polski. W planie jest też wprowadzenie go do Europy Zachodniej oraz Ameryki Północnej, a także do wybranych klinik w Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Chinach czy Rosji. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane