Napięte terminy Narodowego

ANP
opublikowano: 10-06-2009, 00:00

Na stadionie praca wre. Wiadomo już, w jakich terminach wykonawca planuje kończyć poszczególne etapy inwestycji.

Na stadionie praca wre. Wiadomo już, w jakich terminach wykonawca planuje kończyć poszczególne etapy inwestycji.

Narodowe Centrum Sportu i wykonawca — konsorcjum firm z PBG, Hydrobudową, Alpine Bau Deutschland, Alpine Bau i Alpine Construction — ustalili harmonogram budowy Stadionu Narodowego w Warszawie. Ten etap prac ma potrwać 24 miesiące od momentu podpisania umowy, czyli od 4 maja tego roku.

— Z trzech nowych stadionów w Gdańsku, Wrocławiu i w Warszawie budowa Narodowego jest najtrudniejsza. Wydaje mi się, że nie powinno być żadnych zagrożeń — mówi Mirosław Drzewiecki, minister sportu.

Według przyjętego harmonogramu, w drugim etapie budowy stadionu przewiduje się m.in. zakończenie konstrukcji żelbetowej oraz głównej stalowej w czerwcu 2010 r. Jesienią w tym samym roku zaś ma być ukończona konstrukcja linowa dachu. Roboty przy płycie boiska powinny zakończyć się w kwietniu 2011 r.

Za opóźnienia w budowie obiektu wykonawca będzie musiał słono zapłacić.

— Za niedotrzymanie pierwszych 14 dni w przypadku jednego z dwóch kluczowych terminów wykonawca zapłaci 100 tys. za każdy dzień zwłoki, a za każdy następny dzień, jaki upłynie po okresie 14-dniowym — 1 mln zł. Musimy być odpowiedzialni i wiedzieć, że nie żyjemy w Afryce. Tutaj każdego dnia na placu budowy można wszystkie prace wykonywać — uważa Mirosław Drzewiecki.

Rozmiar inwestycji może robić wrażenie. Wykonawca wykorzysta do budowy stadionu m.in. 11 tys. ton stali czy 400 tys. ton betonu.

Budowa, która rozpoczęła się w lipcu ubiegłego roku, ma zakończyć się do maja 2011 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy