Naprawmy ten prawny bubel

Zespół redakcyjny
opublikowano: 08-01-2004, 00:00

Szanowna Pani Minister,

Redakcja „Pulsu Biznesu” proponuje Pani spotkanie w celu wspólnej debaty nad poprawą art. 32a ustawy o VAT (obecnie 105 rządowego projektu). Przepis ten został zakwalifikowany przez prawników do największych bubli prawnych, niebezpiecznych dla przedsiębiorców i uderzających w pewność obrotu gospodarczego.

Zdecydowaliśmy się na tę formę wystąpienia — za pośrednictwem łamów naszej gazety — ponieważ od dłuższego czasu nie odpowiada Pani na wielokrotnie ponawiane zaproszenia, przekazywane Pani bezpośrednio, a także poprzez rzecznika prasowego ministra finansów, rzecznika rządu, a nawet ministrów gospodarki oraz finansów. Liczymy na to, że tym razem przyjmie Pani zaproszenie. To już ostatni dzwonek. Lada dzień w Sejmie dojdzie do ostatecznej debaty nad tym przepisem. Jeżeli wypracujemy kompromisowe rozwiązanie, będą duże szanse na przyjęcie go przez posłów.

Oczy przedsiębiorców zwrócone są już tylko na Panią. Mamy nadzieję, że nie zawiedzie Pani ich oczekiwań. Tym bardziej że poprawa warunków dla przedsiębiorczości jest obecnie priorytetowym celem całego rządu premiera Leszka Millera.

To jedyny sposób na rozruszanie polskiej gospodarki i tworzenie nowych miejsc pracy. Poprawienie art. 32a ustawy o VAT byłoby dużym sukcesem w dziele wspierania przedsiębiorczości. Tak wiele zależy teraz od Pani.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zespół redakcyjny

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / Naprawmy ten prawny bubel