Nasdaq naciska na różnorodność w zarządach

ARŻ, Reuters
opublikowano: 01-12-2020, 16:23

Nasdaq złożył we wtorek wniosek w Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), który, jeśli zostanie zatwierdzony, nałoży na wszystkie podmioty notowane na tej giełdzie nakaz przestrzegania nowych zasad dotyczących różnorodności w zarządach. Jeśli spółki go nie dotrzymają, będą mogły, w skrajnych przypadkach, zostać wykluczone z parkietu, pisze Reuters.

NYSE, Wall Street, Nasdaq
NYSE, Wall Street, Nasdaq
Fot. Bloomberg

Nowe przepisy będą wymagały od spółek notowanych na Nasdaq, aby w ich zarządach zasiadała kobieta oraz osoba będąca przedstawicielem mniejszości rasowej, etnicznej lub seksualnej. Oczekuje się, że firmy zastosują się do tych zaleceń w ciągu dwóch lat od zatwierdzenia ich przez SEC.

Spółki, które nie będą w stanie spełnić wymagań dotyczących składu zarządu w terminie, nie będą podlegały wykreśleniu z giełdy, jeśli wyjaśnią w publicznym oświadczeniu powody opóźnienia.

Nasdaq, powołując się na wyniki ponad dwudziestu badań, wskazał na widoczny wpływ różnorodności w zarządach na lepsze wyniki finansowe firm i ich ład korporacyjny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane