Nasdaq spada mimo dobrych danych makro

(Marek Druś)
opublikowano: 10-02-2005, 16:50

Amerykańskie giełdy zaczęły sesje wzrostami. To zasługa dobrych danych makro i niskich cen po środowej przecenie. Nastroje na Nasdaq dość szybko się jednak pogorszyły i indeks spadł poniżej poziomu wczorajszego zamknięcia.

Amerykańskie giełdy zaczęły sesje wzrostami. To zasługa dobrych danych makro i niskich cen po środowej przecenie. Nastroje na Nasdaq dość szybko się jednak pogorszyły i indeks spadł poniżej poziomu wczorajszego zamknięcia.

Deficyt handlowy spadł w grudniu tak jak oczekiwano. Jego wysokość była zgodna z oczekiwaniami analityków. Departament Handlu zrewidował także w dół wielkość listopadowego deficytu. Departament Pracy poinformował tymczasem, że liczba osób ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych spadła w minionym tygodniu do najniższego poziom od czterech lat.

Wyraźnie tanieją akcje Qwest. Czwartkowy The Wall Street Journal napisał, że Verizon złożył wstępną ofertę przejęcia MCI. Jej wielkość jest podobno zbliżona do 6,3 mld USD, które w ubiegłym tygodniu zaproponował Qwest. Inwestorzy sprzedają akcje spółki obawiając się licytacji ofert. Kurs Verizon rośnie o ułamek procenta. Cena papierów MCI minimalnie spada.

Wyraźnie rośnie kurs Aetny. Popyt na akcje spółki ubezpieczeniowej wywołała wiadomość o dużym wzroście jej kwartalnego zysku i podwyższeniu przez jej zarząd prognozy wyników na 2005 rok.

Inwestorzy realizują zyski na akcjach Hewlett-Packarda. Akcje drugiego na świecie producenta PC-tów zdrożały w środę o 7 proc. po wiadomości o odwołaniu ze stanowiska prezesa Carly Fioriny.

Umiarkowanie rośnie cena przecenionych w środę papierów Cisco Systems. Potentat rynku sprzętu sieciowego rozczarował w środę inwestorów informując o niższej niż oczekiwano kwartalnej sprzedaży i marży brutto. Jego akcje kończyły wczorajszą sesję wyraźnym spadkiem kursu.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane