Nasdaq znów na plusie

Czwartkowa sesja na amerykańskich giełdach charakteryzowała się brakiem wyraźnego trendu. Indeksy poddawały się wahaniom, ale w dosyć wąskim zakresie. Inwestorzy wstrzymywali się z podejmowaniem odważniejszych decyzji przy czym większe zainteresowanie kierowali w stronę spółek technologicznych.

Ostatecznie, na finiszu sesji indeks DJ IA tracił 0,06 proc. Wskaźnik S&P500 zniżkował o 0,15 proc. zaś technologiczny Nasdaq rósł o 0,42 proc. 

Na parkiet dotarła porcja danych makro. Część z nich rozczarowała. Tak było m.in. w przypadku liczby nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, która wzrosła o 313 tys. przy średniej prognoz na poziomie 285 tys. wobec 282 tys. tydzień wcześniej. 

Niepokoić może dalszy spadek cen detalicznych. W styczniu obniżyły się o 0,7 proc. w porównaniu z grudniem. To trzeci spadek cen z rzędu.

Bardziej optymistyczny okazał się odczyt dotyczący zamówień na dobra trwałego użytku. W minionym miesiącu wzrosły o 2,8 proc. przy rynkowym konsensusie rzędu 1,9 proc. 

Rosła wycena akcji Google. Internetowy gigant zawdzięczał aprecjację informacji o inwestycji w projekt solarny dzięki któremu wspólnie ze spółką SolarCity wyposaży w panele słoneczne ponad 25 tys. domów. Ich właściciele będą w zamian wnosić comiesięczne opłaty za wynajem.

Straty ze środy odrabiały akcje Apple. W ostatni poniedziałek kurs spółki ustanowił nowy rekord wyceny. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Nasdaq znów na plusie