Nasielsk chce mieć wysypisko śmieci

Adam Brzozowski
06-07-2001, 00:00

Nasielsk chce mieć wysypisko śmieci

Zarządy gmin Nasielsk i Wieliszew zamierzają wybudować nowe wysypisko odpadów komunalnych. Prace we wsi Jaskłowo rozpoczną się w momencie, gdy Bank Światowy przyzna dotacje dla inwestycji w ramach Programu Aktywizacji Obszarów Wiejskich. Środki, jakie zarezerwowały gminy na budowę składowiska wynoszą 3 mln zł i zostaną pokryte w 55 proc. przez Nasielsk oraz w 44 proc. przez Wieliszew. Na razie nie wiadomo, jaką kwotą dofinansuje inwestycję BŚ.

— W przetargu, jaki zorganizujemy na zasadach BŚ, nie będzie zastosowanych preferencji krajowych. Do firmy, która zostanie w jego wyniku wyłoniona, będzie należało ułożenie podłoża wysypiska. Mamy nadzieję, że prace będą mogły się rozpocząć we wrześniu 2001 r. i zakończą się jeszcze przed zimą — mówi Małgorzata Rosłońska z UG Nasielsk.

Obecnie śmieci z miasta i gminy Nasielsk zwożone są na rekultywowane składowisko we wsi Kosewo, zarządzane przez Zarząd Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Wysypisko to jest zamknięte od czerwca 2001 r. jednak gmina otrzymała warunkowe zezwolenie na jego użytkowanie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Adam Brzozowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / Nasielsk chce mieć wysypisko śmieci