Nasze produkty powstają z myślą o kliencie

  • Materiał partnera
opublikowano: 19-01-2021, 17:18
aktualizacja: 20-01-2021, 09:29

Rozmowa z Adamem Smereczańskim, prezesem spółki Technodrew Polska

W prowadzeniu biznesu najważniejsze jest dla nas zaufanie klientów. Zdobywamy je poprzez rzetelność naszych pracowników i dokładanie starań, aby nasz produkt był idealny pod każdym względem, a także inwestując w innowacyjne technologie i nowoczesne maszyny – mówi Adam Smereczański, prezes spółki Technodrew Polska.

Rynek meblarski w Polsce jest bardzo nasycony, trzeba się mierzyć z liczną konkurencją. Co wyróżnia pańską firmę spośród innych?

Rzeczywiście, konkurencja w branży meblarskiej jest duża, jednak naszym atutem jest wychodzenie z produktami naprzeciw potrzebom klientów – zgodnie z mottem spółki, które brzmi: „Produkować to, co się sprzedaje, a nie sprzedawać to, co się produkuje”. Słuchamy klientów uważnie i dopasowujemy każdy produkt do indywidualnych oczekiwań, tak aby umeblowane przez nas wnętrza wyróżniały się niepowtarzalną atmosferą i wyjątkowym charakterem. Dzięki temu chętnie współpracują z nami sieci sklepów obuwniczych, odzieżowych, aptek i wielu odbiorców indywidualnych, których ciągle przybywa. W prowadzeniu biznesu najważniejsze jest dla nas zaufanie klientów. Zdobywamy je poprzez rzetelność naszych pracowników w wykonywaniu codziennej pracy i dokładanie starań, aby nasz produkt był idealny pod każdym względem, a także inwestując w innowacyjne technologie i nowoczesne maszyny.

Nowoczesny park maszynowy nie tylko zwiększa możliwości produkcyjne zakładu, lecz również poprawia bezpieczeństwo osób, które go obsługują.

Bezpieczne środowisko pracy jest dla nas priorytetem. Inwestujemy w maszyny nie tylko po to, by zwiększyć dokładność obróbki, lecz również ograniczyć lub wyeliminować fizyczną pracę ludzką. W tym celu zakupiliśmy dwie obrabiarki sterowane numerycznie. Nowoczesne centra obróbcze CNC w znacznym stopniu ograniczyły również bezpośredni dostęp pracownika do niebezpiecznych ruchomych części maszyn, co wpłynęło na ograniczenie występowania wypadków. Maszyny CNC dzięki urządzeniom, takim jak mata zabezpieczająca naciskowa oraz panel dotykowy, zwiększyły bezpieczeństwo pracy operatorów tych maszyn. Maty czułe na nacisk w momencie wykrycia obciążenia automatycznie dają sygnał do sterownika, który wyłącza pracę maszyny. Na podobnej zasadzie działa panel dotykowy, który reaguje na kontakt z ciałem osoby obsługującej urządznie. Komfort pracy poprawił się również dzięki zmniejszeniu poziomu hałasu w zakładzie. Poprzez wymianę starych maszyn na nowe, np. centrów obróbczych, pilarek, okleiniarek, udało nam się ograniczyć poziom hałasu w granicach 85 decybeli.

Praca przy produkcji mebli wymaga dużych umiejętności, precyzji i wysokich kwalifikacji. Takie osoby w zespole stanowią kapitał dla firmy, jednak o wartościową ekipę trzeba odpowiednio dbać.

Bardzo ważna jest dla nas satysfakcja pracowników z wykonywanej pracy, dlatego dokładamy wszelkich starań, by stworzyć im komfortowe warunki oraz zapewnić odpowiednie wynagrodzenie.

Pragniemy, by pracownicy byli zadowoleni, zdrowi i spokojni o przyszłość. W trosce o ich zdrowie firma opłaca pakiet medyczny, który jest bardzo ważny, szczególnie w dobie pandemii, kiedy problemem jest dostępność do niemal każdego lekarza publicznej opieki zdrowotnej. Staramy się również zadbać o integrację naszego teamu, wspólne aktywności scalają zespół i tworzą z nas zgraną grupę. Dokładamy wszelkich starań, by zakład był bezpieczny i przyjazny dla pracowników. W sytuacjach zagrożenia szybko reagujemy, podejmując działania w celu usunięcia ewentualnego niebezpieczeństwa. Wprowadziliśmy system sugestii w zakresie BHP, w którym wszyscy pracownicy zakładu mogą zgłaszać swoje pomysły dotyczące poprawy warunków pracy. Cotygodniowe spotkania z reprezentantami poszczególnych komórek pozwalają na bieżąco rozwiązywać problemy, łagodzić konflikty międzypracownicze oraz stres związany z wykonywaniem pracy. Bardzo zależy nam na wykwalifikowanych pracownikach, dlatego często umożliwiamy im udział w szkoleniach przydatnych w naszej firmie. Ponadto kształcimy uczniów w zawodzie stolarza, a po zakończeniu edukacji oferujemy im zatrudnienie w naszej firmie.

Poza nadążaniem za najnowszymi trendami rynku i atrakcyjnością oferty handlowej wielu klientów, zanim zdecyduje się na podjęcie współpracy, bierze pod uwagę również stopień negatywnego oddziaływania kontrahenta na środowisko. Czy Technodrew będzie dla nich satysfakcjonującym wyborem?

Kwestię ekologii traktujemy bardzo poważnie, dlatego podjęliśmy wiele działań świadczących o naszej świadomości i odpowiedzialności w tym zakresie. W ostatnich latach uczyniliśmy kolosalny krok, aby zminimalizować „odcisk”, który nasza firma zostawia w środowisku naturalnym. Całkowicie zmodernizowaliśmy kotłownię w zakładzie i zainstalowaliśmy piec mogący w wysokiej temperaturze spalać zrzyny oraz odpady drewnopochodne. Dzięki niemu i dodatkowym filtrom do atmosfery wprowadzamy ułamek substancji szkodliwych, które wytwarzałby zwykły piec węglowy.

Wszystkie odpady są segregowane, prasowane (papier, plastik) i oddawane odpowiednim firmom recyklingowym. Wykorzystaliśmy niemal całą powierzchnię dachu naszych hal produkcyjnych na instalację paneli fotowoltaicznych, dzięki czemu zapewniamy sobie ok. 15 proc. zapotrzebowania energetycznego. Ponadto wymieniliśmy system filtrujący w zakładowej lakierni.

Jakie są widoki firmy na najbliższą przyszłość?

Pandemia zrewidowała nasze plany na rok 2020. Wiele sklepów, z którymi współpracujemy, było zmuszonych do zmniejszenia lub zamrożenia planowanych inwestycji. Pomimo tego udało nam się w ostatnim czasie nawiązać pozytywnie rokującą na przyszłość współpracę z kilkoma poważnymi klientami. To pozwala nam patrzeć w przyszłość z nadzieją. Naszym celem na następne lata jest dalszy systematyczny rozwój, utrzymanie dobrych relacji z obecnymi partnerami biznesowymi i dotarcie do szerszego grona odbiorców. Planujemy również nowe inwestycje. W tym roku przewidujemy zakup maszyny znacząco przyspieszającej składanie gotowych elementów oraz doposażenie maszyn już posiadanych.

Technodrew Polska – meble dopasowane do każdego wnętrza

Spółka Technodrew powstała w 1998 r. jako firma oferująca usługi związane z montażem mebli. Rosnące oczekiwania klientów szybko zmobilizowały właścicieli do zmiany profilu przedsiębiorstwa i zainwestowania w produkcję.

W roku 2000 została zakupiona, a następnie odnowiona i zmodernizowana pierwsza nieruchomość firmy w miejscowości Zawadzkie – mała hala połączona z budynkiem biurowym. Z każdym kolejnym rokiem zakład się rozwijał i unowocześniał, zwiększając liczbę pracowników. Sukcesywnie powstawały nowe hale – w 2009 r. do istniejącej stolarni dobudowano halę produkcyjną, a dwa lata później, w 2011 r., dobudowano do niej kolejną, bliźniaczą. Spółka rozszerzyła zakres produkcji i zwiększyła zatrudnienie, które na dzisiaj wynosi 80 osób.

Technodrew zajmuje się produkcją i montażem mebli sklepowych, biurowych, aptecznych oraz przeznaczonych do użytku domowego. Spółka dysponuje parkiem maszynowym najnowszej generacji i stosuje najnowocześniejsze w branży meblarskiej metody produkcji. W jej ofercie znajdują się nie tylko meble standardowe, ale przede wszystkim wiele nietypowych produktów, odpowiadających na indywidualne potrzeby klienta, m.in. regały, lady, słupy prezentacyjne, witryny, portale i gabloty, a także kuchnie, garderoby, sypialnie i wyposażenie każdego pomieszczenia, które znajduje się w domach. Przedsiębiorstwo zapewnia kompleksową usługę – od pomiaru, poprzez projekt, doradztwo, po montaż wyposażenia w lokalu. Podstawowym surowcem wykorzystywanym w produkcji jest płyta wiórowa, z której po odpowiedniej obróbce i wykończeniu powstaje mebel. Wysoka jakość materiałów, terminowość i krótki czas montażu zamówień sprawiły, że produkty spółki zdobyły uznanie nie tylko w Polsce, lecz także za jej granicami. Z usług firmy korzystają Niemcy, Węgrzy, Czesi, Słowacy i Litwini.

Spółka jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in. Gazele Biznesu, Zadowolony Konsument, Najlepszy Produkt Powiatu Strzeleckiego.

Profesjonalna załoga, lata doświadczenia i zaufanie klientów to fundamenty, na których zbudowana jest marka Technodrew.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane