Nauka rozumie się z biznesem

Ewa Michalska - materual partnera strony
opublikowano: 02-06-2016, 22:00

Nowoczesne i autorskie rozwiązania GMV Innovating Solutions dla sektora kosmicznego.

Kompleksowe rozwiązania informatyczne budowane przy współpracy z klientami oraz użytkownikami — takie motto przyświeca firmie GMV, która na krajowym rynku działa od 2009 r. Firma stworzyła w Polsce silne zaplecze R&Di zatrudnia 60 pracowników, z czego ponad dwudziestu to inżynierowie pracujący dla sektora kosmicznego. GMV w Polsce realizuje projekty w obu segmentach sektora — naziemnym i kosmicznym. Na przykład zespół inżynierów z GMV dostarcza pełną analizę misji dla satelity Biomass, który w 2021 r. ma znaleźć się na orbicie okołoziemskiej. Z kolei inny zespół przygotowuje oprogramowanie pokładowe dla pierwszego satelity klasy cube sat zamówionego przez Europejską Agencję Kosmiczną. Duży zespół odpowiedzialny jest również za opracowanie narzędzi wspomagających przetwarzanie danych satelitarnych pochodzących z misji SWARM.

GMV Polska dostarcza usługi i produkty dla Europejskiej Agencji Kosmicznej, Europejskiego Centrum Operacji Satelitarnych oraz dla dużych firm sektora kosmicznego.

Podstawą działalności GMV w jest współpraca z innymi firmami działającymi w sektorze kosmicznym w kraju oraz z instytutami naukowymi i uczelniami wyższymi. Między innymi GMV realizuje projekty dla ESA we współpracy z Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Politechniką Gdańską. W wielu projektach dla sektora kosmicznego korzystamy z wiedzy polskich naukowców lub wykorzystujemy infrastrukturę badawczą znajdującą się na uczelniach. Wsparcie dydaktyczne w biznesie jest dla nas bardzo ważne, staramy się nawiązać współpracę z podmiotami, które dysponują unikatową wiedzą potrzebną do realizacji projektów kosmicznych — mówi Paweł Wojtkiewicz, menedżer ds. rozwoju. GMV w Polsce dostarcza produkty i usługi dla sektora kosmicznego, jak również dla branży transportowej, obronnej i bezpieczeństwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Michalska - materual partnera strony

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu