Naukowcy znaleźli stal zabójczą dla COVID-19

opublikowano: 07-12-2021, 20:57

Naukowcy z Hongkongu ogłosili opracowanie stali nierdzewnej, na której COVID-19 nie jest w stanie przetrwać dłużej niż kilka godzin wobec ponad dwóch dni na normalnych powierzchniach, informuje Bloomberg.

Opracowana stal jest w stanie zniszczyć 99,75 proc. koronawirusów w ciągu trzech godzin. Po sześciu godzinach nie utrzymuje się na niej 99,99 proc. COVID-19, ogłosili naukowcy z Uniwersytetu w Hongkongu. Współpracują już z partnerami z przemysłu testując zastosowanie materiału do wyrobu przedmiotów najczęściej dotykanych w przestrzeni publicznej, jak przyciski w windach, klamki czy poręcze. Eksperci zwracają uwagę, że nowy rodzaj stali, która zawiera domieszkę miedzi, pozwoli znacząco obniżyć koszty dezynfekcji. Zauważają, że pomoże w ochronie ludzi także przed innymi chorobotwórczymi mikrobami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane