Po ustąpieniu ze stanowiska Chambersa, od 30 września spółką będzie zarządzać zespół trzech dyrektorów. Winfrey, która zasiada w radzie dyrektorów Weight Watchers, pomoże wybrać nowego prezesa.
Program Chambersa, który chciał zwiększyć liczbę subskrybentów niestety rozczarował inwestorów wynikami finansowymi. W ubiegłym roku na akcjach spółki doszło jednak do rajdu, gdy Oprah postanowiła zainwestować w firmę i występować w roli jej rzeczniczki, jednak ostatnie wyniki sprzedaży mocno rozczarowały rynek.
Od 2013 r., gdy Chambers został prezesem, z roku na rok przychody i zysk netto każdego roku spadały.
Po ogłoszeniu informacji o odejściu Chambersa akcje Weght Watchers spadły aż o 9 proc. do 9,43 USD w handlu przedsesyjnym. Od początku roku do zamknięcia w sesji w poniedziałek spółka straciła już na wartości aż 55 proc.
