Nekera zastąpi Neckermanna

opublikowano: 25-02-2020, 22:00

Były prezes upadłego biura podróży i jego zespół stworzyli nową spółkę. Uwierzyła w nią także triverna.pl.

Gdy jesienią ubiegłego roku upadł Thomas Cook, pociągnął za sobą 140 europejskich spółek, w tym Neckermanna Polska.

Wykorzystana szansa
Wykorzystana szansa
Mimo że byliśmy zdrową spółką, musieliśmy ogłosić niewypłacalność, a w grudniu sąd ogłosił upadłość. Żaden spośród 16 tys. naszych klientów nie został poszkodowany. Szkoda nam było zostawić firmę i biernie poddać się sytuacji. Dlatego wraz z zespołem z 20-letnim doświadczeniem założyliśmy spółkę – mówi Maciej Nykiel, prezes Nekery i były prezes Neckermanna.
Fot. ARC

— Mimo że byliśmy zdrową spółką, musieliśmy ogłosić niewypłacalność, a w grudniu sąd ogłosił upadłość. Żaden spośród 16 tys. naszych klientów nie został poszkodowany. Szkoda nam było zostawić firmę i biernie poddać się sytuacji. Dlatego wraz z zespołem z 20-letnim doświadczeniem założyliśmy spółkę — mówi Maciej Nykiel, prezes Nekery i były prezes Neckermanna.

Jest właścicielem 25 proc. udziałów, reszta należy do platformy triverna.pl, której głównymudziałowcem jest prezes Dawid Dusza, a pozostałymi fundusze inwestycyjne Xevin Investments i IQ Pomerania.

— Nie ujawniamy wartości inwestycji, ale jest wielomilionowa. Kapitał zakładowy Nekery został podniesiony do 1,5 mln zł — mówi Maciej Nykiel.

We wtorek ruszyła strona internetowa biura podróży. Oferuje ono wyjazdy na Lato 2020 i Zimę 2020/21. Sprzedaż ma się odbywać przez agentów — docelowo Nekera chce mieć około 2 tys. punktów sprzedaży, ale także online i przez call center.

— Zdaję sobie sprawę, że przyszłość biur podróży to 100 proc. online — mówi prezes Nekery.

Biuro oferuje wakacje w basenie Morza Śródziemnego, ale ma także oferty na egzotycznych kierunkach — karaibskim, afrykańskim i azjatyckim. Oprócz tradycyjnych wycieczek ma też w ofercie, podobnie jak Neckermann, wyjazdy z dojazdem własnym na narty i latem — głównie na południe Europy, ale także na Kubę czy Dominikanę. Nekera będzie też sprzedawać hotele z oferty Triverny.

— Mamy w ofercie ponad 600 hoteli w Polsce. Nigdy jeszcze żaden tradycyjny touroperator nie oferował rodzimego produktu na taką skalę — podkreśla Maciej Nykiel.

W tym roku spółka chce mieć kilkadziesiąt tysięcy klientów. Zamierza wyjść na zero pod koniec roku, a w przyszłym zanotować zysk. Rusza w trudnym momencie — sprzedaż Lata 2020 u innych touroperatorów zaczęła się już w ubiegłym roku, a na dodatek branża obawia się efektu epidemii koronawirusa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane