Neostradzie przybył konkurent

Marcin Kuśmierz
opublikowano: 30-01-2007, 00:00

GTS Energis zaczyna konkurować z TP na rynku masowym. Na pierwszy ogień poszedł dostęp do internetu.

GTS Energis zaczyna konkurować z TP na rynku masowym. Na pierwszy ogień poszedł dostęp do internetu.

Operator telekomunikacyjny GTS Energis rozpoczyna dziś sprzedaż konkurencyjnej do neostrady usługi szerokopasmowego dostępu do internetu dla klientów indywidualnych. Usługa Multimo dostępna jest dla około 70 proc. abonentów Telekomunikacji Polskiej (TP) z 22 stref numeracyjnych. W pozostałych strefach ma być uruchamiana etapami do końca pierwszego kwartału.

— Zwiększenie zasięgu wiąże się z rozbudową naszej sieci o kolejne punkty styku z TP. W marcu usługa powinna być dostępna praktycznie w całej sieci Telekomunikacji — mówi Jarosław Łuczkiewicz, menedżer produktu w GTS Energis.

Operator oferuje cztery prędkości szerokopasmowych łączy od 512 do 6144 kb/s. Miesięczny abonament najwolniejszego pakietu kosztuje od 34 do 49 zł netto (w zależności od długości kontraktu), najszybszego od 99 do 106 zł netto. To średnio kilkanaście procent taniej od neostrady. W przeciwieństwie do oferty potentata GTS Energis nie wprowadził limitu transferu danych.

Pod koniec pierwszego kwartału operator chce wzbogacić ofertę łączy o telefonię internetową. Obie usługi będzie można kupować w pakietach. Firma planuje również wejście na rynek telewizji interaktywnej dostarczanej łączami internetowymi.

GTS Energis nie informuje, ilu abonentów chce pozyskać w tym roku. Na rynku biznesowym planował sprzedaż kilkunastu tysięcy łączy.

Wątpliwości może budzić brak doświadczeń GTS Energis na rynku masowym. Operator był na nim nieobecny, więc szerokopasmowy dostęp do sieci jest jego debiutem.

Obok GTS Energis infrastrukturę TP do dostarczania łączy internetowych wykorzystuje obecnie Netia. Do końca roku dołączą do nich m.in. Exatel, Tele2 i Telefonia Dialog.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Kuśmierz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Neostradzie przybył konkurent