Nerwowo na parkietach w USA

WST
opublikowano: 02-02-2012, 15:46

Czwartkowe notowania na rynku kasowym Wall Street ruszyły co prawda w zielonych odcieniach, jednak już wcześniejsze kwotowania futures sugerowały nerwowy charakter sesji, co też ma miejsce.

Siła strony popytowej, wydaje się być mało przekonująca, co potwierdził spadek średniej Dow Jones w kolejnych minutach poniżej poziomu ze środowego zamknięcia.

Na dzisiaj przewidziana została publikacja kilku istotnych informacji ze sfery makro, raporty z rynku pracy. Liczba osób po raz pierwszy ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych w minionym tygodniu spadła o 12 tys. do 367 tys. podczas gdy analitycy oczekiwali wartości na poziomie 370 tys. Z koli wydajność pracy w czwartym kwartale minionego roku zwiększyła się o 0,7 proc. (prognoza 0,6 proc.), liczba godzin pracy o 2,9 proc., stawka godzinowa o 1,9 proc., a jednostkowy koszt pracy o 1,2 proc. (prognoza 0,8 proc.).
Znacznie bardziej istotniejsze dla inwestorów i analityków będą jutrzejsze oficjalne, rządowe dane o stopie bezrobocia i zmianie zatrudnienia w przemyśle i sektorze pozarolniczym w styczniu.
Jednym z ważniejszych wydarzeń na giełdzie było środowe złożenie dokumentów przez Facebook, najpopularniejszy portal społecznościowy odnośnie swojej oferty IPO, którą podliczono na 5 mld USD, co wycenia wartość całej spółki w przedziale 75-100 mld USD.
Spory popyt obserwowany jest na walorach Qualcomm. Największy na świecie producent układów scalonych dla telefonów komórkowych wlał trochę optymizmu w serca graczy przedstawiając co najmniej dobrą prognozę finansową. Firma oczekuje, że sprzedaż w drugim kwartale obrotowym kończącym się w marcu wyniesie od 4,6 do 5 mld USD. Z kolei w całym roku finansowym ma wzrosnąć od 25 do 32 proc. do 18,7-19,7 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane