Nerwowy przedsesyjny handel na futures

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 07-12-2020, 14:03

Spada wycena kontraktów terminowych na indeksy amerykańskich giełd. Zeszły one z rekordowych poziomów po tym jak inwestorzy zaczęli wykazywać obawy związane z nowymi sygnałami wzrostu napięć pomiędzy Chinami a Stanami Zjednoczonymi odnośnie Hongkongu.

Michael Nagle

Zachowawcza postawa graczy podyktowana jest też brakiem weekendowego postępu w pracach nad ustawą o nowym programie pomocowym dla największej gospodarki na świecie.

Niepokój na parkiecie wzrósł po informacji, że Waszyngton zamierza nałożyć sankcje na niektórych chińskich urzędników. Ma to być reakcja na „prześladowania” niektórych opozycyjnych ustawodawców w Hongkongu.

W kalendarium wydarzeń makro ekonomicznych brakuje dzisiaj istotnych odczytów, więc oprócz kwestii politycznych uwaga handlujących skupiać się będzie na doniesieniach ze spółek. Na razie entuzjazm wywołany szczepionkami przeciw Covid-19 nieco wyparował. Być może to zwykłe łapanie oddechu. Mimo to rośnie nieco wycena akcji koncernu Pfizer. Wspomagają ją doniesienia, że doradca zdrowotny indyjskiego nadzoru zamierza wystąpić z wnioskiem o zgodę na stosowanie szczepionki przeciw Covid-19 produkowanej przez amerykański koncern wraz z niemiecką firmą BioNtech w nagłych przypadkach.

W handlu elektronicznym zgodnie tracą udziały czołowych banków, choć skala deprecjacji nie jest specjalnie znacząca i sięga maksymalnie około 1 proc.

Zniżkuje też kurs walorów Cisco. Rynek – przynajmniej na razie – negatywnie przyjął informację o zgodzie na przejęcie londyńskiej firmy IMImobile. Wartośćtransakcji obejmującej również zadłużenie szacowana jest na około 730 mln USD.

Około godziny 13.45 kontrakty na indeks DJ IA spadały o 0,38 proc. Futures na wskaźnik S&P500 zniżkowały o 0,35 proc. zaś na Nasdaq o 0,11 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane