Nestle wyda 3,6 mld USD na walkę ze zmianami klimatu

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 03-12-2020, 09:39

Największa na świecie firma spożywcza, zapowiedziała, że ​​zainwestuje 3,2 mld CHF (3,6 mld USD) w ciągu najbliższych pięciu lat w walkę ze zmianami klimatycznymi.

Nestle
Nestle
Stefan Wermuth

W pierwszym etapie Nestle chce zmniejszyć o połowę swoje emisje do 2030 roku i wykorzystywać w 100 proc. odnawialną energię elektryczną w swoich 800 globalnych lokalizacjach do 2025 roku.

Firma planuje zasadzić 200 mln drzew w ciągu następnej dekady. Pomoże też rolnikom i dostawcom w przejściu na bardziej ekologiczne rozwiązania.

Nestle podało również, że chce zrównoważyć wszystkie podróże służbowe do 2022 roku i zwiększyć liczbę marek neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla, w szczególności poprzez rozszerzenie oferty produktów opartych na roślinach.

Przemysł spożywczy wzmaga próby naprawy swojej reputacji w obliczu krytyki dotyczącej wywoływanych przez niego szkód środowiskowych. Nestle wydało już 2 mld CHF na promowanie plastików opakowaniowych z recyklingu. Firma PepsiCo zobowiązała się w środę do wykorzystywania butelek z recyclingu na dziewięciu rynkach europejskich do 2022 roku. Danone ogłosił z kolei pakiet inwestycji w zrównoważony rozwój o wartości 2 mld euro w ciągu najbliższych trzech lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane