Nestmedic debiutuje na NewConnect

opublikowano: 07-06-2017, 16:44
aktualizacja: 07-06-2017, 16:44

Spółka Nestmedic, tworząca urządzenie Pregnabit i system telemedyczny umożliwiający zdalną kontrolę zdrowia kobiet w ciąży, 12 czerwca wejdzie na NewConnect. W ramach przeprowadzonej już emisji akcji pozyskała ponad 8,4 mln zł. Teraz chce rozwijać produkt i wyjść z biznesem za granicę.

Dr Patrycja Wizińska-Socha i dr Anna Skotny, założycielki firmy Nestmedic i twórczynie Pregnabitu zapowiadają intensywny rozwój. We wrześniu 2017 r. planują rozpocząć sprzedaż autorskiego, mobilnego urządzenia do kardiotokografii (KTG; badanie dobrostanu płodu wykonywane w trzecim trymestrze ciąży). Firma przystąpiła już do tworzenie sieci przedstawicieli handlowych w Polsce, rozmawia również z zagranicznymi dystrybutorami. Wcześniej zbudowała Mobilne Centrum Telemonitoringu zintegrowane z urządzeniami Pregnabit – telemedyczny system pozwala na przesyłanie wyników badań do centrum i – w razie potrzeby – szybką interwencję specjalistów. Obecnie prowadzone są ostatnie testy beta całego systemu. 

Pomysłodawczyniami Pregnabitu i zbudowanego wokół urządzenia systemu telemedycznego są dr Patrycja Wizińska-Socha (po lewej) oraz dr Anna Skotny. Na zdjęciu z zespołem Nestmedic.
Zobacz więcej

Pomysłodawczyniami Pregnabitu i zbudowanego wokół urządzenia systemu telemedycznego są dr Patrycja Wizińska-Socha (po lewej) oraz dr Anna Skotny. Na zdjęciu z zespołem Nestmedic. ARC

- System sprawdził się w codziennym wsparciu personelu medycznego i kobiet ciężarnych – dostaliśmy wiele pozytywnych informacji zwrotnych oraz konstruktywnych uwag, które pomogą nam dostosować produkt do oczekiwań i potrzeb klientów – mówi dr Anna Skotny, szef badań i rozwoju oraz współtwórczyni Nestmedic.

Spółka zdecydowała się też na debiut na NewConnect. 

- Wejście na rynek NewConnect pozwoli nam na szybszy rozwój. Obecność na małym, a z czasem także na głównym parkiecie warszawskiej giełdy sprawia, że firma staje się w pełni transparentna dla inwestorów i kontrahentów, co z kolei przekłada się na większe zaufanie biznesowe. To dla nas bardzo ważne w momencie, w którym rozpoczynamy sprzedaż systemu Pregnabit w Polsce i pozyskujemy dystrybutorów za granicą – wyjaśnia dr Patrycja Wizińska-Socha, prezes Nestmedic.

Spółka zakończyła właśnie realizację projektu GoGlobal. We współpracy z Instytutem Fraunhofer przeanalizowane zostały możliwości jej rozwoju na rynku niemieckim, firma rozpoczęła też rozmowy z tamtejszymi, potencjalnymi partnerami biznesowymi.  Dodatkowo otrzymała grant z unijnego programu Horyzont 2020. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu