Netia planuje nowe walne i nową emisję

opublikowano: 06-03-2002, 08:46

WARSZAWA (Reuters) - Netia zaproponuje akcjonariuszom warunkowe podwyższenie kapitału o maksymalnie 141.386.274 złotych poprzez emisję akckji serii J, podała spółka w projektach uchwał na walne zgromadzenie akcjonariuszy, które zaplanowano na 27 marca.

Dotychczasowi akcjonariusze mają być wyłączeni z prawa poboru, a prawo do objęcia akcji serii J będą mieli nabywcy obligacji z prawem pierwszeństwa nabycia warrantów oraz nabywcy prawa pierwszeństwa nabycia akcji (warrantu) po jego oddzieleniu do obligacji i wprowadzeniu do obrotu.

"Celem warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego jest przyznanie prawa do objęcia akcji spółki nowej emisji dotychczasowym akcjonariuszom spółki, którzy nabędą obligacje z prawem pierwszeństwa objęcia akcji wyemitowane przez spółkę na podstawie uchwały Walnego Zgromadzenia" - podała Netia.

Akcjonariusze Netii i sama spółka zgodzili się we wtorek, że w zamian za długi sięgające nominalnie 800 milionów dolarów, wynikające z emisji obligacji, obligatariusze przejmą 91 procent kapitału firmy.

Obligatariusze oraz inwestorzy finansowi otrzymają akcje nowej emisji Netii stanowiące 91 procent kapitału po restrukturyzacji.Wierzyciele dostaną też zabezpieczone obligacje o łącznej wartości 50 milionów euro.

Tak więc dotychczasowi akcjonariusze będą mieli dzięwięć procent kapitału. Wśród akcjonariuszy Netii największe pakiety akcji mają szwedzka Telia i amerykański fundusz Warburg Pincus.

Walne zgromadzenie w sprawie emisji akcji skierowanej do wierzycieli w zamian za dług zostanie wznowione 12 marca.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Netia planuje nowe walne i nową emisję