Neuca leczy logistykę

MAR
opublikowano: 01-02-2011, 00:00

Nowe centrum w Ołtarzewie za 27 mln zł to według dystrybutora leków recepta na oszczędności.

Nowe centrum w Ołtarzewie za 27 mln zł to według dystrybutora leków recepta na oszczędności.

Centralizacja magazynów i cięcia w zatrudnieniu — to według władz Neuki, czyli połączonych Torfarmu i Prospera, patent na zwiększenie efektywności. Nowo otwarty, w pełni zautomatyzowany magazyn w podwarszawskim Ołtarzewie pozwoli spółce obciąć wydatki na logistykę o 9 mln zł rocznie. Inwestycja pochłonęła 27 mln zł.

— Obejmie zasięgiem 40 proc. terytorium Polski i uzupełni pracę magazynów lokalnych. Zmiany w samej logistyce dadzą nam na koniec 2013 roku oszczędności na poziomie 27 mln zł — wylicza Robert Piątek, wiceprezes Neuki.

Kolejny duży magazyn powstanie do końca drugiego kwartału w Gądkach pod Poznaniem.

Docelowo pod koniec 2012 r. Neuca, która ma dzisiaj 31,78 proc. udziału w rynku dystrybucji leków do aptek, będzie mieć 12 z 28 magazynów i zredukuje zatrudnienie z 2360 do 1410 osób.

— Czekają nas dwa trudne lata. Nie dopuszczamy jednak możliwości, że będziemy się rozwijać wolniej niż rynek. Chcemy, by w 2013 r. dynamika naszych przychodów przekroczyła dynamikę rynku — ocenił Jacek Styka, wiceprezes Neuki.

Dla porównania, w 2010 r. rynek dystrybucji leków wzrósł o 3,9 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAR

Polecane