- Jesteśmy bardzo blisko zawarcia umów na Ukrainie i w Polsce. Przypuszczam, że zostaną podpisane w ciągu kilku miesiecy – powiedział w środę Reutersowi prezes Carl McPhail.
Szef New Look powiedział, że spółka szuka potencjalnych partnerów franczyzowych w obu krajach. Zaznaczył jednak, że w Polsce New Look może zdecydować się na utrzymanie własności sklepów.
New Look jest od 2004 roku własnością funduszy private equity Apax i Permira, a także założyciela, Toma Singha. Spółka osiągnęła w roku zakończonym 28 marca 271,6 mln GBP zysku EBITDA (wzrost o 10 proc.) przy sprzedaży wynoszącej 1,32 mld GBP (wzrost o 15 proc.). W Wielkiej Brytanii i Irlandii działa 612 sklepów New Look. Spółka ma je także we Francji, Belgii, Rosji i na Bliskim Wschodzie.
MD, Reuters.com