NewConnect: Tesgas szykuje się do dużego przetargu

Kamil Zatoński
22-10-2009, 10:30

Notowany na NewConnect wykonawca sieci przesyłowych ostrzy sobie apetyt na kontrakt wart tyle, ile sama spółka.

Tesgas wniósł 4,2 mln zł kaucji do BZ WBK, która będzie zabezpieczeniem przyszłego kredytu. Bank udzieli go, jeśli wielkopolskiej firmie uda się pozyskać zlecenie, o które walczy właśnie w przetargu ograniczonym.
 - Przetarg dotyczy budowy specjalistycznych elementów infrastruktury przesyłu i dystrybucji gazu. Szacowana wartość prac to 100 mln zł – mówi Marcin Szrejter, dyrektor finansowy Tesgasu.
W pierwszym półroczu spółka miała tymczasem 35,5 mln zł przychodów. Zysk netto wyniósł 3,2 mln zł. Na ten rok spółka prognozuje 85 mln zł przychodów i 7,1 mln zł zysku netto. Jej kapitalizacja na rynku NewConnect wynosi niespełna 104 mln zł.
- W przetargu startujemy jako lider konsorcjum. W jego skład wchodzi jeszcze firma inżyniersko-projektowa. Gdyby udało się wygrać, przychody z realizacji umowy rozłożone będą na lata 2010-2011 – dodaje Marcin Szrejter.
Przetarg powinien się rozstrzygnąć w ciągu 2 miesięcy. Spółka po raz pierwszy stara się o tak duży kontrakt, dlatego Marcin Szrejter dość ostrożnie wypowiada się o szansach na jego zdobycie. [KZ]

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / New Connect / NewConnect: Tesgas szykuje się do dużego przetargu