NFZ uzgodnił warunki opieki nad systemem IT

opublikowano: 24-03-2019, 22:00

Fundusz doszedł do porozumienia z Kamsoftem i Asseco w sprawie nowych umów na utrzymanie i rozwój systemu.

Trwające od stycznia negocjacje między Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ) a Kamsoftem i Asseco, dotyczące utrzymania i rozwoju systemu informatycznego Wspomagania Działalności NFZ, właśnie się zakończyły. „Z przyjemnością informujemy, że po kilku tygodniach trudnych negocjacji 6 marca 2019 roku doszliśmy do porozumienia w zakresie biznesowym i finansowym. Od tego momentu trwają prace finalizujące szczegółowe zapisy umowne. Do końca marca 2019 roku planujemy podpisać nowe umowy, aby zapewnić ciągłość i bezpieczeństwo działania NFZ” — napisał fundusz w komunikacie.

Dotychczasowe, trzyletnie kontrakty — warte blisko 167 mln zł — wygasają z końcem marca. NFZ musi zlecać utrzymanie i rozwój systemu Kamsoftowi i Asseco, gdyż nie ma praw i kodów do sytemów, a próby negocjacji w sprawie ich odkupienia skończyły się fiaskiem. Nowe umowy będą podpisane na cztery lata z możliwością ewentualnego przedłużenia przez NFZ, na ustalonych warunkach, o rok lub dwa lata. Umożliwi to stabilne prowadzenie projektów związanych z budową nowego systemu informatycznego funduszu. Oprócz standardowych usług związanych z utrzymaniem i bieżącym rozwojem systemu Kamsoft i Asseco będą świadczyć nowe — umożliwiające bezpieczny proces integracji i migracji danych.

Negocjacje z wykonawcami nie były łatwe. Według nieoficjalnych informacji firmy, świadome, że w związku z planami wymiany systemu może to być ostatnia umowa, oczekiwały znacznego wzrostu wynagrodzenia. Ostatecznie dostały „podwyżkę”, ale umiarkowaną. Oprócz NFZ i wykonawców w rozmowach uczestniczyli przedstawiciele Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Prokuratorii Generalnej.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy