Nidec wyda około 2 mld USD na fabrykę w Serbii

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 02-11-2020, 06:48

Japoński koncern Nidec zainwestuje 200 mld jenów (1,9 mld USD) w budowę fabryki w Serbii, która zajmować się będzie produkcją silników do samochodów elektrycznych (EV), donosi Reuters powołując się na gazetę Nikkei.

Decyzja związana jest z ambicjami założyciela spółki, Shigenobu Nagamori, który za cel postawił sobie, by firma do 2030 r. zdobyła 35 proc. rynku energooszczędnej technologii silników elektrycznych. Szacuje się, że w ciągu kolejnej dekady ten segment zwiększy się dziesięciokrotnie do przynajmniej 30 mld USD rocznie.

Nidec zakłada, że zakład w Serbii rozpocznie działalność w 2023 r. a roczna produkcja sięgnie 200 do 300 tys. silników. Koncern obecnie tworzy zakład produkcyjny w Chinach.

Nidec, znany był dotychczas przede wszystkim z miniaturowych silników elektrycznych wykorzystywanych w urządzeniach elektronicznych. Koncern przejął w 2014 r. firmę Honda Elesys, producenta samochodowych układów sterowania, a w zeszłym roku jednostkę elektroniki samochodowej Omron.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane