- W tej perspektywie budżetowej niestety jest wręcz niemożliwe, by zrealizować nasze szczecińskie odcinki Poznań - Krzyż i Krzyż - Szczecin nie tylko ze względu na brak środków finansowych, ale także ze względu na bardzo duże poślizgi w przygotowaniu dokumentacji – powiedział Radiu Szczecin Juliusz Engelhardt, wiceminister infrastruktury odpowiedzialny za kolej.
Firma, która miała opracować Studium Wykonalności dla "Projektu E-59", nie zdążyła dokonać tego na czas. Innym problemem była zmiana przepisów związanych z przyznawaniem pozwoleń na budowę, wydawanych przez resort ochrony środowiska – wyjaśnia rozgłośnia.
Nie będzie modernizacji linii Poznań - Szczecin
Projekt modernizacji linii kolejowej E59 na odcinku ze Szczecina do Poznania wykreślono na wniosek ministra infrastruktury z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko - podaje Radio Szczecin.