Nie brak chętnych na małe oferty

ROMAN PRZASNYSKI
opublikowano: 26-10-2011, 00:00

RYNEK PIERWOTNY

ROMAN PRZASNYSKI

Open Finance

Wciągu ostatnich czterech miesięcy na głównym parkiecie warszawskiej giełdy zadebiutowało jedynie dziewięć spółek. Dekoniunktura zupełnie nie przeszkadza natomiast graczom działającym na NewConnect. W ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy tego roku alternatywny parkiet może poszczycić się rekordową w swej historii liczbą 142 debiutujących spółek. Ani spółki, ani inwestorzy nie zrazili się spadkami. W III kwartale na NewConnect przybyło 54 nowych firm (w I kwartale było ich 38, a w II 42).

Z jednej strony zastanawia wyraźna niechęć do ryzyka, widoczna na rynku ofert publicznych większych spółek. Z drugiej zaś inwestorom działającym na NewConnect ryzyko typowe dla tego rynku wydaje się niestraszne. Warto też zwrócić uwagę, że zarówno liczba, jak i wartość rynku pierwotnego ofert prywatnych w tych trudnych czasach wskazuje, że nie brakuje ani spółek poszukujących kapitału na rozwój, ani inwestorów chętnych do jego angażowania. W ciągu niecałych dziesięciu miesięcy tego roku spółki wchodzące na NewConnect uzyskały tą drogą prawie 430 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ROMAN PRZASNYSKI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu