Nie ma chętnych na SKOK Wołomin

  • PAP
opublikowano: 15-07-2019, 16:44

Sąd Rejonowy w Warszawie zobowiązał w poniedziałek syndyka SKOK Wołomin do poddania pod głosowanie na radzie wierzycieli uchwały o odstąpieniu od jego sprzedaży. Sąd poinformował, że w drugim przetargu na zakup upadłego SKOK Wołomin do Sądu nie wpłynęły oferty kupna.

"Sędzia komisarz - mając na uwadze przebieg pierwszego i drugiego przetargu - postanawia zobowiązać syndyka do niezwłocznego zwołania rady wierzycieli i poddania pod głosowanie uchwały w przedmiocie odstąpienia od sprzedaży przedsiębiorstwa" - orzekł w poniedziałek Sędzia Sądu Rejonowego Cezary Zalewski.

SKOK Wołomin
Marek Wiśniewski

Sąd stwierdził, że ogłoszenie o drugim postępowaniu przetargowym na zakup SKOK Wołomin ukazało się m.in. w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. "Do Sądu nie wpłynęły żadne oferty w drugim postępowaniu przetargowym" - poinformował sędzia.

Sędzia zwrócił się do syndyka SKOK Wołomin z pytaniem, czy było zainteresowanie zakupem. "Na pisma, które skierowałem do banków otrzymałem tylko trzy odpowiedzi od banków, że nie są zainteresowane" - odpowiedział syndyk SKOK Wołomin Lechosław Kochański.

W marcu br. zakończył się pierwszy przetarg na SKOK Wołomin - wtedy także nie wpłynęły żadne oferty kupna podmiotu.

Z ustaleń prokuratury wynika, że w SKOK Wołomin działali członkowie zorganizowanej grupy przestępczej, do której miały należeć m.in. osoby z jego kierownictwa. Zwerbowane przez nich "słupy" przedkładały podrobione zaświadczenia o zatrudnieniu, wysokości zarobków oraz akty notarialne, stanowiące zabezpieczenie pożyczek i kredytów na nieruchomościach o znacznie zawyżonej wartości. Na ich podstawie wyłudzano ze SKOK Wołomin wysokie kredyty i pożyczki, które w większości nie były spłacane. W lutym 2015 r. warszawski sąd ogłosił jego upadłość. Według szacunków prokuratury szkoda z tytułu niespłaconych pożyczek i kredytów, wynosi ponad 2,5 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane