Czytasz dzięki

Nie możemy się spóźnić

PIOTR DUBNO, analityk finansowy
opublikowano: 12-10-2020, 22:00

Wdrożenie sieci 5G zmieni nasze życie w stopniu porównywalnym do skali cywilizacyjnego postępu z lat 1875-1925.

Nie wiadomo, które z zastosowań mobilnej transmisji danych będą miały największe znaczenie. Jeśli jednak nie chcemy ryzykować utraty konkurencyjności przez polskie firmy, to państwo musi zapewnić im możliwość używania 5G nie później i nie drożej niż gdzie indziej.

Skok technologiczny sieci to wielka szansa dla firm. Modele biznesowe połączą kompetencje operatorów telekomunikacyjnych z dostawcami usług wymagających nowych możliwości. Spóźnione uruchomienie 5G będzie stratą dla gospodarki szacowaną na 5 mld EUR w ciągu trzech lat. W czasach pandemicznego kryzysu Polska nie może sobie na nią pozwolić. To przede wszystkim wiedza i doświadczenie ekspertów i operatorów telekomunikacyjnych pozwala odpowiedzieć na wyzwania w sferze kosztów, niezawodności i bezpieczeństwa cybernetycznego. Taki jest warunek konieczny, aby uruchomienie u nas 5G nie opóźniło się w stosunku do europejskiej czołówki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PIOTR DUBNO, analityk finansowy

Polecane