Nie przegap w piątek, 15 października

DI
14-10-2010, 21:52

 


KRAJ
Warszawa
09:30 Konferencja prasowa Zarządów Grupy TP i Grupy TVN (siedziba Grupy TVN, Wiertnicza 166)
10:00 Międzynarodowa konferencja naukowa "Rolnictwo i gospodarka żywnościowa w ramach Unii Europejskiej", organizowana m.in. przez Ministerstwo Rolnictwa (SGGW, s. Senatu, Nowoursynowska 166)
10:00 Konferencja i prezentacja badań przeprowadzonych przez Katedrę Socjologii Ekonomicznej SGH "Pracujący Polacy i ich miejsca pracy" 12.00 - panel poświęcony raportowi "Polska Praca 2010" przygotowanemu dla Komisji Krajowej NSZZ "S" (SGH, budynek C, al. Niepodległości 128)
11:00 Briefing Federacji Polskich Banków Żywności związany ze Światowym Dniem Żywności (Instytut Badań Literackich PAN, s. 05, Nowy Świat 72) - po briefingu spod pomnika Mikołaja Kopernika wyruszy "Strajk Żywności" w proteście przeciwko marnowaniu żywności wobec problemów głodu i niedożywienia
11:30 Konferencja prasowa ministra środowiska Andrzeja Kraszewskiego pt. "Polska i Europa przed Światową Konferencją Klimatyczną" (Ministerstwo Środowiska, s. 262, II p., Wawelska 52/54)

ŚWIAT
RZYM - Prezydent Bronisław Komorowski udaje się z trzydniową wizytą do Rzymu i Watykanu. Po południu Komorowski spotka się z prezydentem Włoch Giorgio Napolitano. To pierwsza podróż zagraniczna, w której Komorowskiemu będzie towarzyszyła żona Anna, która ma własny program wizyty - odwiedzi Szkolny Punkt Konsultacyjny im. Gustawa Herlinga- Grudzińskiego przy ambasadzie RP w Rzymie. W gmachu ambasady odbędzie się z udziałem prezydenta uroczystość wręczenia Medali Wdzięczności - ustanowionych przez Europejskie Centrum Solidarności w 30. rocznicę powstania NSZZ "Solidarność" - 17 Włochom, którzy udzielali pomocy podziemnemu związkowi w latach 80. Na godz. 17.15 planowany jest briefing prezydenta.
LUKSEMBURG - Posiedzenie ministrów ds. transportu. W programie planowane porozumienie ws. nowelizacji dyrektywy o eurowiniecie (czyli opłatach dla ciężarówek za korzystanie z dróg i autostrad).
SOFIA - Szef Gazpromu Aleksiej Miller składa kilkugodzinną wizytę w Bułgarii. Przeprowadzi rozmowy z premierem Bojko Borysowem i ministrem gospodarki, energetyki i turystyki Trajczo Trajkowem. Głównym tematem będzie gazociąg South Stream. W lipcu Bułgaria i Rosja podpisały wstępne plany prac nad gazociągiem, które się opóźniają, o co Moskwa obwinia Sofię i daje do zrozumienia, że bierze pod uwagę Rumunię jako alternatywę.
MOSKWA - Rozmowy prezydentów Rosji i Wenezueli, Dmitrija Miedwiediewa i Hugo Chaveza, w Moskwie na temat projektów w dziedzinie energetyki i obronności. Jest to dziewiąta wizyta Chaveza w Rosji.
LIZBONA - Socjalistyczny rząd Portugalii składa w parlamencie projekt budżetu na 2011 rok, przewidujący drastyczne oszczędności.

MAKRO
06:30 Japonia – Wykorzystanie mocy produkcyjnych w sierpniu
06:30 Japonia – Produkcja przemysłowa w sierpniu
11:00 Euroland – Inflacja CPI we wrześniu
11:00 Euroland – Bilans handlu zagranicznego w sierpniu
14:30 USA – Inflacja CPI we wrześniu
14:30 USA – Indeks New York Empire State w październiku
14:30 USA – Sprzedaż detaliczna we wrześniu
15:55 USA – Indeks nastroju Uniwersytetu Michigan w październiku
16:00 USA – Zapasy niesprzedanych towarów w sierpniu

GIEŁDA
Polmed – Przydział akcji spółki
Atrem - Wprowadzenie do obrotu 70 tys. akcji s. B
Roby - Koniec budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych oraz podanie ceny emisyjnej i ostatecznej liczby akcji oferowanych w poszczególnych transzach
Bumach - Wprowadzenie do obrotu 0,6 mln akcji s. D

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Nie przegap w piątek, 15 października