Nie przegap w środę, 19 stycznia

DI
18-01-2011, 21:25

 

KRAJ
Warszawa
09:00 Posiedzenie Sejmu (2 dni)
11:00 Konferencja prasowa PKPP Lewiatan dotycząca złożenia do Trybunału Konstytucyjnego wniosku w sprawie zbadania zgodności z konstytucją ustawy o dniu wolnym od pracy w święto Trzech Króli (siedziba PKPP Lewiatan, Klonowa 6)
13:30 Konferencja prasowa wicepremiera Waldemara Pawlaka oraz wiceministra gospodarki Mieczysława Kasprzaka nt. redukcji obciążeń administracyjnych (MG, s. 115, pl. Trzech Krzyży 3/5)

ŚWIAT
WASZYNGTON - Drugi dzień wizyty w Stanach Zjednoczonych prezydenta Chin Hu Jintao. W programie rozmowy chińskiego przywódcy z prezydentem USA Barackiem Obamą, wieczorem w Białym Domu uroczysta kolacja, jaką administracja amerykańska podejmuje najważniejszych gości. Obaj prezydenci mają też wystąpić na wspólnej konferencji prasowej.
STRASBURG - Ciąg dalszy sesji Parlamentu Europejskiego.
GENEWA - O godz. 12 konferencja prasowa organizatorów tegorocznego Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, które odbędzie się w dniach 26-30 stycznia.
LONDYN - Szczyt państw nordyckich i bałtyckich z udziałem premierów Wielkiej Brytanii, Szwecji, Danii, Finlandii, Islandii, Estonii, Litwy i Łotwy; kolacja o godz. 19.30 czasu polskiego. Szczyt potrwa do czwartku.
ZURYCH - Były szwajcarski bankier Rudolf Elmer pojawi się w sądzie w związku z oskarżeniem o złamanie tajemnicy bankowej, wywieranie presji na klientów i grożenie współpracownikom. W poniedziałek Elmer przekazał założycielowi demaskatorskiego portalu internetowego Wikileaks Julianowi Assanage'owi płyty CD zawierające dane o nadużywaniu rajów podatkowych przez banki.

MAKRO
Polska – Decyzja RPP w sprawie stóp procentowych
10:00 Euroland – Bilans obrotów: bieżących, kapitałowych i finansowych w listopadzie
10:30 Wlk. Brytania – Stopa bezrobocia w listopadzie
11:00 Euroland – Zamówienia budowlane w listopadzie
13:00 USA – Wnioski o kredyt hipoteczny
14:00 Polska – Dane o przeciętnym wynagrodzeniu w grudniu
14:30 USA – Rozpoczęte budowy domów w grudniu
14:30 USA – Pozwolenia na budowę domów w grudniu

GIEŁDA
Instal Lublin - Początek przyjmowania zapisów w wezwaniu na akcje spółki ogłoszone przez Petrofox, W. Góreckiego i E. Tyrna
Trakcja Polska - NWZA w sprawie warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego spółki

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Nie przegap w środę, 19 stycznia