„Nie wiem, jak USA spłacą swoje długi”

MD
opublikowano: 08-08-2011, 18:10

USA nie zasługuje nawet na rating AA+ a co dopiero na AAA, stwierdził słynny inwestor Jim Rogers.

Rogers uważa, że USA nie będzie prawdopodobnie w stanie spłacić swoich długów, a obniżka ratingu nastąpiła zbyt późno i powinna mieć miejsce już dawno temu.

- Wydaje mi się rzeczywiście niemożliwe aby USA kiedykolwiek spłaciły swój dług – powiedział legendarny inwestor w CNBC. – Mogą go rolować i nadal uprawiać szarady, ale Stany Zjednoczone to bankrut – dodał. 

Rogers ujawnił, że gra na spadek 30 obligacji skarbowych USA, spadki rynków wschodzących i amerykańskich spółek technologicznych. Uważa za bezpieczną przystań i inwestuje w franka szwajcarskiego, jena i dolara. Podkreśla, że jak zawsze spodziewa się wzrostu cen surowców i towarów, szczególnie złota i produktów rolnych. Podkreśla, że choć niektóre jego długie pozycje mogą przynieść mu straty w trakcie obecnej wyprzedaży, nie ma zamiaru sprzedawać.

- Powinno się niemal zawsze kupować podczas paniki, tak jak powinno się sprzedawać podczas histerii – powiedział Rogers. – Mam złoto, martwię się o złoto, bo poszło zbyt wysoko. Nie zamierzam go sprzedawać, ale wygląda jakby zbliżała się ładna korekta. Mam nadzieję, że będę mógł kupić więcej – dodał.

MD, cnbc.com

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / „Nie wiem, jak USA spłacą swoje długi”