Niechciany Telmax

Piotr Wiśniewski
opublikowano: 09-05-2005, 00:00

Brak zainteresowania akcjami Telmaxu jest widoczny zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Inwestorzy powstrzymują się od nabywania papierów spółek powiązanych z Prokomem. Dlatego Telmax nie zdołał przeprowadzić emisji akcji i pozyskać pieniędzy na zakup 5-7 spółek do końca tego roku. Emisja 1,2 mln akcji została odłożona.

Po połączeniu pod koniec ubiegłego roku z większym od siebie Spinem, tegoroczne wyniki Telmaxu będą z pewnością wyraźnie wyższe, ale raczej mało prawdopodobne jest zrealizowanie ambitnych planów 300 mln zł przychodów. Od połowy kwietnia 2004 r., czyli od momentu ustanowienia szczytu 80,5 zł, walory spółki poruszają się w trendzie spadkowym. Pod koniec kwietnia kurs znalazł się poniżej 50 zł i dopiero wówczas spadki nabrały tempa. Odwrócenia niekorzystnej tendencji można się spodziewać dopiero w momencie zmiany nastawienia rynku do samego Prokomu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Niechciany Telmax