Niehandlowe centra handlowe? [PODCAST]

opublikowano: 29-10-2020, 10:00

Jak radzą sobie centra handlowe w czasie pandemii? O ile spadły ich obroty? Które galerie ucierpiały najbardziej? Jak zmieniły się nasze wizyty w nich i podejście do zakupów? I jak wprowadzanie kolejnych obostrzeń może na te centra handlowe wpłynąć? O tym wszystkim będzie w dzisiejszym Podcaście Antykryzysowym, a opowie o tym Dominik Wojdat, Senior Manager, Grupa Doradztwa Rynku Nieruchomości EY Polska.

- W samym okresie lockdownu, rzeczywiście obserwowaliśmy bardzo duże spadki odwiedzalności centrów handlowych, co nie jest pewnie dla nikogo zaskoczeniem. Wtedy odwiedzalność była na poziomie ok. 20 proc. tej odwiedzalności z początku roku. W miarę odmrażania gospodarki, otwierania też centrów handlowych, obserwowaliśmy wzrost odwiedzalności. W maju mówiliśmy o ok. 60 proc. odwiedzalności, a w sierpniu było to osiemdziesiąt kilka procent tego poziomu z początku roku - mówi Dominik Wojdat, Senior Manager, Grupa Doradztwa Rynku Nieruchomości EY Polska

- We wrześniu mieliśmy do czynienia z ok. 5 proc. spadkiem odwiedzalności centrów handlowych w porównaniu do sierpnia. Z kolei znowu w pierwszych dwóch tygodniach października, mówimy o kolejnych 5 proc. spadku średnio w porównaniu z dwoma pierwszymi tygodniami września. Zobaczymy, jak sytuacja będzie kształtowała się w najbliższym czasie - dodaje Dominik Wojdat.

Wszystkie rozmowy znajdziecie na stronie pb.pl/antykryzysowy i w aplikacjach podcastowych, w tym na Apple Podcasts i Spotify.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Smolińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane