Niełatwo być start-upem

MBE, PAP
opublikowano: 12-04-2012, 00:00

Co czwarty start-up, czyli nowatorski pomysł na biznes, który trafia do katowickiego parku Euro-Centrum, kwalifikuje się do dalszych prac, z tego wsparcie kapitałowe otrzymuje co piąte przedsięwzięcie — wynika z danych tego parku.

— Liczba przedsięwzięć typu start-up wzrasta i jest to tendencja stała. Coraz łatwiej o kapitał. Na rynku funkcjonuje wielu inwestorów gotowych do zainwestowania pieniędzy w ryzykowne przedsięwzięcia — ocenia Monika Pilip, członek zarządu parku Euro-Centrum.

Gdy model biznesowy firmy jest już opracowany, projekt analizują biegli wyceniający wartość aportu wnoszonego do spółki przez inwestora.

— Oceniamy przede wszystkim wartości niematerialne i prawne, takie jak szeroko rozumiane know-how, oprogramowanie, patent czy prawo do uzyskania patentu — tłumaczy Marcin Roj z grupy Gomułka, zajmującej się wyceną przedsięwzięć.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu