Nielegalni brokerzy zamkną call center

MGOR
opublikowano: 19-04-2017, 22:00

Znani z agresywnego marketingu brokerzy, których nie nadzoruje KNF, nie będą mogli oferować usług przez telefon.

29 kwietnia wejdą w życie przepisy znowelizowanej ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. Zdaniem Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), nowe regulacje pozwolą na skuteczniejszą walkę z nielegalnymi brokerami oferującymi inwestycje m.in. na rynku forex.

„Wprowadzenie nowych przepisów, które UKNF zgłosił w procesie legislacyjnym, ma na celu zaprzestanie prowadzenia działalności przez podmioty nienadzorowane, które poprzez bezpośrednie kontakty nakłaniały inwestorów do korzystania z usług maklerskich. Podmioty te często nie posiadały dostatecznej wiedzy i kompetencji w zakresie obrotu instrumentami finansowymi, a przekazywane inwestorom informacje, które miały ich zachęcić do inwestowania, były nierzetelne lub wprowadzające w błąd” — czytamy w komunikacie.

W ubiegłym tygodniu opisaliśmy historię skuszonego zyskami inwestora, który skorzystał z usług brokera nienadzorowanego przez KNF. Nasi rozmówcy podkreślali, że modeldziałania takich firm jest bardzo podobny — wyróżnia je bardzo agresywny, telefoniczny marketing. Komisja tłumaczy, że dzięki znowelizowanym przepisom prokuratura łatwiej będzie mogła postawić zarzuty.

„Po wejściu w życie znowelizowanych przepisów ustawy czynności marketingowe podmiotów o takim statusie [nienadzorowane przez KNF — red.] nie będą dłużej możliwe” — twierdzi KNF.

Nadzór liczy na kolejne zmiany w prawie, zakładające możliwość blokowania stron internetowych brokerów. Nasi rozmówcy podpowiadali, że skutecznym rozwiązaniem byłoby zajmowanie kont nielegalnych brokerów.

JUŻ PISALIŚMY: „PB” z 11.04.2017 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGOR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu