Niemcy-Włochy 1:0 w potyczce o Aceto Balsamico

opublikowano: 04-12-2019, 18:50

Producenci octu balsamicznego z regionu Modeny przegrali batalię w europejskim sądzie o powstrzymanie niemieckich rywali od wykorzystywania części chronionej nazwy Aceto Balsamico di Modena.

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że ochrona nazwy Aceto Balsamico di Modena „nie rozciąga się na jej niegeograficzną część”.

Niemcy wyrazili zadowolenie z werdyktu, a Włosi uznali, że jest „zaskakujący” i „rozczarowujący”, zwłaszcza, że wydał go sąd, który wydawał się bardzo sprzyjać ochronie lokalnych nazw żywności.  Mariangela Grosoli, szefowa grupy domagającej się ochrony dla Aceto Balsamico di Modena powiedziała, że decyzja sądu jest „totalnie niesprawiedliwa”.

- Rzeczywistość jest taka, że wiele krajów europejskich chce przejąć światowy sukces osiągnięty przez ocet balsamiczny z Modeny, który jako jedyny jest słodko-kwaśny i balsamiczny – oświadczyła.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu