Niemcy zakazali tego "reality show” (WIDEO)

Prywatna stacja telewizyjna RTL nie może pokazywać niemieckiej wersji brytyjskiego "reality show”, które odnosi sukcesy na świecie. Chodzi o „One Born Every Minute”, pokazujące wydarzenia na porodówce w szpitalu.

Lokalni politycy z Berlina uznali, że w programie naruszane są prawa do prywatności noworodków. Dlatego zakazali nagrywania programu „Wilkommen im Leben” w należącym do samorządu szpitalu Vivantes tydzień po rozpoczęciu zdjęć.

- Nawet jeśli matki i rodziny dały zgodę na filmowanie, dzieci będą prawdopodobnie konfrontowane z tymi nagraniami później w swoim życiu – argumentował Mario Czaja, odpowiedzialny za służbę zdrowia w Berlinie.

W Wielkiej Brytanii „One Born Every Minute” cieszy się wielką popularnością i był nagradzany. Nagrano już cztery serie "reality show”, którego wersje powstały w USA, Francji i Szwecji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, dailymail.co.uk

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Media / Niemcy zakazali tego "reality show” (WIDEO)