Niemcy zamknęły projekt dla młodych bezrobotnych

opublikowano: 15-04-2014, 08:29

Niemcy chciały przyciągnąć młodych bezrobotnych Europejczyków na swój rynek pracy. Ilość zgłoszeń spowodowała, że musiały zakończyć projekt „Praca Mojego Życia”.

Niemieckie Ministerstwo Pracy poinformowało, że kończy projekt m.in. szkoleń zawodowych finansowanych z budżetu, bo zostało zalane zgłoszeniami z najbardziej dotkniętych kryzysem europejskich państw, szczególnie Hiszpanii i Węgier. 

Projekt „Praca Mojego Życia” był skierowany do ludzi w wieku 18-35 lat. W jego ramach oferowano szkolenia zawodowe, a także pracę w sektorach niemieckiej gospodarki, gdzie był z tym problem. Projekt miał początkowo trwać do 2016 roku, ale potem przedłużono go do 2018 roku. Teraz jednak zapadła decyzja o jego zakończeniu 8 kwietnia, bo ilość zgłoszeń okazała się zbyt wielka. Między styczniem 2013 roku a marcem 2014 roku do udziału w projekcie zgłosiło się ok. 9 tys. młodych Europejczyków, z czego aż 5,6 tys. Hiszpanów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.de

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Niemcy zamknęły projekt dla młodych bezrobotnych