Niemczycki zostaje na razie prezesem Agory

TM
14-11-2008, 08:22

Jeden z założycieli „Gazety Wyborczej” do  czasu przyszłorocznego walnego będzie jej szefem.

To jest totalna niespodzianka. Marek Sowa ponad roku czasu pracy w Agorze, odchodzi ze stanowiska prezesa. Oficjalnie – z powodów osobistych. Rezygnacja została złożona wczoraj. Stery Agory – przynajmniej do czasu walnego, zatwierdzającego wyniki za 2008 r. - zostanie Piotr Niemczycki, jej wieloletni wiceprezes i jeden z założycieli „Gazety Wyborczej, sztandarowego wydawnictwa spółki. W spółce nadzoruje segment prasy codziennej i internetu oraz piony druku i kolportażu. Do zarządu dojdzie jeszcze Tomasz Józefacki, szef przedsięwzięć internetowych. Ten ostatni pracuje w Agorze od 2004 r.

„Zmiany w składzie władz Agory nie oznaczają zmiany strategii rozwoju” – czytamy w komunikacie.

Wydawca „Gazety Wyborczej” spodziewa się osłabienia koniunktury na rynku reklamy. Na razie – po trzech kwartałach – wyniki Agory nie wyglądały zbyt różowo. Przychody grupy wzrosły o 2,4 proc. do 941 mln zł. Zysk netto padł jednak o 26,8 proc. do 53,9 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TM

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Media / Niemczycki zostaje na razie prezesem Agory